Pink shpallet femra më e bukur nga Revista “People” për 2018-ën (Në brendësi edhe fitueset ndër vite)

Si çdo muaj prill edhe këtë vit revista prestigjioze, “People” ka shpallur në kopertinën e këtij muaji se cilën kanë cilësuar si femrën më të bukur në botë për vitin 2018. Këngëtarja e famshme Pink është vlerësuar me këtë status, megjithëse nuk e priste fare.

Ajo ka qenë e ftuar në emisionin e Ellen DeGeneres, ku ka shprehur mirënjohjen e saj. Pink rrëfeu se mendon se u shpall femra më e bukur në botë për shkak të humorit dhe personalitetit të drejtpërdrejtë që e karakterizon.

38-vjeçarja është e lumtur që shoqëria ka filluar t’i vlerësojë njerëzit për karakterin e tyre dhe jo nga pamja e jashtme. Në kopertinën e revistës ajo shfaqet së bashku me dy fëmijët e saj, Willow dhe James dhe rrëfen se si po përpiqet të rrisë dy fëmijë të fortë në një botë kaq të ashpër.

Fitueset ndër vite:

MICHELLE PFEIFFER

Më e bukura për vitin 1990

JODIE FOSTER

Më e bukura për vitin 1992

CINDY CRAWFORD

Më e bukura për vitin 1993

MEG RYAN

Më e bukura për vitin 1994

COURTENEY COX

Më e bukura për vitin 1995

JULIA ROBERTS

Më e bukura për vitin 2000

CATHERINE ZETA-JONES

Më e bukura për vitin 2001

NICOLE KIDMAN

Më e bukura për vitin 2002

HALLE BERRY

Më e bukura për vitin 2003

ANGELINA JOLIE

Më e bukura për vitin 2006

DREW BARRYMORE

Më e bukura për vitin 2008

KATE HUDSON

Më e bukura për vitin 2008

CHRISTINA APPLEGATE

Më e bukura për vitin 2009

JENNIFER LOPEZ 

Më e bukura për vitin 2011

GWYNETH PALTROW

Më e bukura për vitin 2013

LUPITA NYONG’O

Më e bukura për  vitin 2014

SANDRA BULLOCK

Më e bukura për vitin 2015

JENNIFER ANISTON

Më e bukura për vitin 2004 & 2016

PINK

Më e bukura për vitin  2018