Mediat spanjolle: Garet Bejl do të shitet në merkaton e verës

Me shumë gjasa ky mund të jetë sezoni i fundit i Garet Bejl me fanelën e Realit të Madridit. Mediat spanjolle raportojnë se klubi ka vendosur të shesë uellsianin si hapi i parë drejt revolucionit të pritshëm në repartin e sulmit. Belj u la në stol në sfidën ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve dhe ky ishte sinjali i qartë se rrugët mes tij dhe klubit mund të ndahen këtë verë. Bejl ka vuajtur dëmtimet e shumta që nga transferimi në Madrid. Ai regjistron plot 25 dëmtime që e detyruan të humbiste 70 ndeshje. Bejl mbetet prej kohësh objektiv i Mançester Junajtid me anglezët që mund të ofrojnë deri në 100 milionë paund për shërbimet e tij.