Gjithçka e qartë, mësohen gjysmëfinalistët e Champions League në futboll.

Katër skuadra nga dy shtete janë kualifikuar: Real Madridi e Villareali nga Spanja, Manchester City dhe LIverpooli (Angli).

Në gjysmëfinale do të kemi përballje spanjolle – angleze.

Reali ndeshet me Manchester Cityn dhe Liverpooli me Villarealin.

UEFA ka vendosur që sfidat gjysmëfinale të luhen më datat 26/27 prill dhe 3/4 maj.