Kasti i serialit “Game Of Thrones”, ka humbur një aktor të jashtëzakonshme dhe një personazh të fortë.

John Stahl, i cili luajti rolin e Rickard Karstark në dy seri të “Game Of Thrones”, ka vdekur, lajmin e ka konfirmuar agjenti i tij, ai vdiq me 2 mars dhe ishte në moshën 68 vjeçare.

Ai ishte gjithashtu i njohur për interpretimin e Inverdarroch në telenovelën e gjatë “Take The High Road”.

Agjentja e tij, Amanda Fitzalan Hoëard e përshkroi atë si “një aktor me aftësi të jashtëzakonshme dhe një personazh të fortë të teatrit skocez”.