Rusia ka nisur në orët e hershme të mëngjesit ofensivën ndaj Ukrainës.

Pos shteteve edhe Federatat e Futbollit të Suedisë, Polonisë dhe Republikës Çeke kanë marrë masa ndaj Rusisë, transmeton Klankosova.tv.

Të njëjtat kanë lëshuar deklaratë të përbashkët duke thënë se nuk duan të luajnë në play-off të Kupës së Botës që është caktuar të mbahet muajin e ardhshëm në Rusi.