FIFA njësoi si në çdo vit jep çmim të veçantë për futbollistin më të mirë të vitit.

Pas një viti të shkëlqyeshëm për shumë lojtarë, emrat e të nominuarve tashmë janë mësuar.

Tashmë janë zbuluar 11 lojtarët që do garojnë për çmimin e lojtarit më të mirë në botë nga FIFA.

Karim Benzema, Kevin de Bruyne, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Lionel Messi, Neymar, Erling Haaland, Jorginho, N’Golo Kante, Kylian Mbappe dhe Mohamed Salah.

Ceremonia do mbahet me 17 janar 2022.