Projekti kinematografik “Princi i Bel Air” do të rikthejë sërish aktorin e famshëm Will Smith.

Will zbuloi se “Fresh Prince of Bel-Air” do të shfaqë premierën e saj më 19 Nëntor, në HBO Max.

Pjesë e këtij sezoni të ri do të jenë gjithë aktorët kryesorë të kastit si Karyn Parsons, Tatyana Ali, Joseph Marcell, Daphne Maxwell Reid, Alfonso Ribeiro dhe DJ Jazzy Jeff.

Sipas CNN lajmi për këtë rikthim të këtij filmi të famshëm u publikua që në fund të Gushtit po xhirimet filluan një muaj më vonë për shkak të pandemisë Covid-19.

Fillimi i viteve 90-të këtë herë do të vij ndryshe me një përmbajtje të re. Ideja është e bazuar në trailer-in e Morgan Cooper, postuar në Mars të vitit 2019, e cila ka komedi, por edhe jo vetëm. Ribashkimi i “Familjes Banks” erdhi për nder të përvjetorit të 30 të shfaqjes.