Lista e Gjermanisë për dy ndeshjet kundër Rusisë dhe Holandës, Low përjashton dy emra të rëndësishëm

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka zbuluar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet kundër Rusisë dhe Holandës. Janë përjashtuar dy emra surprizë, si Jerome Boateng dhe Marc Andre Ter Stegen.

“Die Mannschaft”, që ka fituar vetëm 3 nga 11 ndeshjet e luajtura në 2018-ën, do të kthehet në fushë më 15 nëtor për miqësoren kundër rusëve dhe më 19 për takimin e Nations League kundër holandezëve.

Lista e plotë
Portierë
: Neuer, Leno, Trapp.
Mbrojtës: Ginter, Hector, Hummels, Kehrer, Rudiger, Schulz, Sule, Tah.
Mesfushorë: Brandt, Draxler, Gnabry, Goretzka, Havertz, Kimmich, Kroos, Rudy.
Sulmues: Reus, Sanè, Muller, Werner, Uth.