Edhe pse nuk u kualifikuan, tifozët japonezë nuk harruan të pastrojnë stadiumin përsëri pas ndeshjes

...

Tifozët japonezë e kanë treguar kulturën e tyre përsëri, ata kanë pastruar stadiumin pas lojës që kombëtarja e tyre zhvilloi kundër Belgjikës.

Ani pse ata nuk arritën të kualifikohen tutje, ata nuk kanë harruar që përsëri të pastrojnë stadiumin ku janë ulur.

Ata kishim marrë qese të mëdha dhe u mbushnin ato me mbeturina, tifozët “Blus Samurai” po bëhen shembull për të tjerët.

Japonia luajti mjaftë mirë ndaj Belgjikës, por nuk arriti që të fitojë ndaj Belgjikës e cili fitoj me një gol në minutat e fundit të ndeshjes. (Gazetametro.net)