Leo Messi bën një ndryshim për ndeshjen me Francën

Ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, do të zbresë në fushë me një pamje tjetër në takimin e 1/8 të Kupës së Botës, që skuadra amerikano-latine do të zhvillojë ndaj Francës. Në seancën e fundit stërvitore të zhvilluar me dyer të hapura për fansat, “pleshti” është paraqitur me një “look” të ri.

Një model disi më agresiv, me flokët e prera, ndoshta edhe për të karikuar skuadrën, që kërkon kualifikimin në çerekfinale. E gjithë Argjentina pret nga këmbët e 5 herë fituesit të Topit të Artë magjinë në këtë ndeshje. Fansat urojnë që tersi i ndeshjeve në grupe të ketë përfunduar me modelin e vjetër të flokët të Messit. (Nga Gentian Spiri)

Ylli i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi