Sa djemë të mirë ka TROPOJA: Nji prej tyre dhe Hysni DEMIRAJ


Jurist i njohur, gjyqtar i karierës, qytetar i kohës. Mbart me vete vlera të vendlindjes së tij dhe të kohës shqiptare.

Edhe pse nuk e njoh nga afër dhe nuk e kam takuar astenjiherë në jetën time për emrin e punët e tij kam dëgjuar fjalë të mira, vlerësime të larta, meritore.
 
Rubrikë nga faqja në FB e Ramiz Lushajt;
Komentet
Hamit Balaj

Hamit Balaj ?Pershendetje Vlersim dhe Komplimente pa fund per Hysni Demir e Meriton nder Burrat e Mire te Malsise Gjakoves?

4

Menaxho

Franceska Lekani

Franceska Lekani Djal e Gjyqetar me vlera. Respekt per Hysni Demiren. Te pershendes.

4

Menaxho

Frasher Selimaj

Frasher Selimaj Te falemnerit Ramiz Lusha per vlersimin e ketij burri e kam nip dhe sme takon ta lavdroj por duke i kujtuar legjendat dhe burrerit e malesis se gjakoves burrat qe lan gjurm ne verrtyte burrerore edhe ketij nipit i takon nje hise,nuk dua tja teproj por dua te krijoj bindshem nje nje konsiderat per shkrimin dhe vlersimin tend ne te ardhmen!

4

Menaxho

Ramiz Lushaj

Ramiz Lushaj Mue me vjen mre qe ndajme te njejtim mendim bashakarisht me ju Hamit Balaj Franceska Lekani dhe Frasher Selimaj. Ju faleminderit! Z. Frasher, ndoshta se shpejti dota baj nji shkrim plotor per z. Hysni Demiraj, kur te kem e gjej nji rast per mire per ta takue miqesisht e shkrue ma gjanesisht…Me te mira. Tung.

2

Menaxho

Prek Vukaj

Prek Vukaj Hysni, Demiri ka qen dhe ngelet ni burr i rrall ne te gjitha fushat, e persh kudo ndodhet…

3

Menaxho

Shkelqim Xhaferi
Shkelqim Xhaferi Kam rezerva! Ju pershendes

Menaxho

Ramiz Lushaj

Ramiz Lushaj mendoj se nese ndokush nuk ka rezerva apo kritika ndaj tij atehere ai duhet shkarkuar nga detyra e tij e gjyqtarit apo e kryestarit. Kjo edhe per faktin se nje njeri qe mundohet ta kete mire me te gjithe ka pak respekt per vetveten. Me vjen mire qe shkruani me kulture. edeh une ju pershendes. me te mira. Tung

2

Menaxho

Ramiz Lushaj
Shkruaj një përgjigje…
Hamit Balaj

Hamit Balaj Shklqimi ka Rezerva per Gjermanin e jo per Hyen

1

Menaxho

Ramiz Lushaj

Ramiz Lushaj Po as Gjermania nuk mund te jete gjithnji e ne te gjitha Kampion. ..Ndodhin ka’i’here dhe keto si ne Boterorin 2018 te pershendes Hamit Balaj, njeri i palodhur dhe djale e nip i dy kullave te shquara ne Malesine e Gjakoves.

1

Menaxho

Ramiz Lushaj
Shkruaj një përgjigje…
Shpend Demiraj

Shpend Demiraj Z.Ramiz, shume faleminderit per vleresimin dhe konsideratat qe ke per Vellain tim. Do te doja te komentoj, por nuk me takon. Te pershendes dhe te uroj gjithe te mirat!

4

Menaxho

Hamit Balaj

Hamit Balaj Respekt per ju ?3(Vllezer)3 (Burra)3 (Djem) te mire te Malsise Gjakoves o Shpend?

3

Menaxho

Ramiz Lushaj

Ramiz Lushaj O Shpend, me vjen shume mire qe te asht vllau yt. Kjo me gezon dhe ma teper. Me fal se nuk e kam dite. Me vjen mire qe keni rrite nje lis te tille si famlija e juaj dhe vendlindja ime. Po me shtohet respekti dhe ma shume pasi e mesova se eshte dhe vllai yt. me te mira. Tung

3

Menaxho

Ramiz Lushaj
Shkruaj një përgjigje…
Naime Gjongecaj

Naime Gjongecaj Nderim dhe respekt për Patriotin tone Hysni Demiri .

4

Menaxho

Ylber Vata

Ylber Vata Respekt per Hysni Demirajn

4

Menaxho

Maria Pepaj

Maria Pepaj Shume respekt

4

Menaxho

Aranit Imeraj

Aranit Imeraj Z.Hysni Demiraj eshte model i një malësori të mire,te pershendes Z.Ramiz per publikimin

4

Menaxho

Fatmir Doçi

Fatmir Doçi Shume Rrespekt per kte Burrë

4

Menaxho

Besim Nikoci
Besim Nikoci Z Ramiz ti je nje njeri me kulture dhe vlerson djemt e malsise.Une do te thoja qe po se provove tjetrin kot i japim merita.z Demiraj eshte nga te paktit Tropojan qe ka mbet ne detyre dhe pata shum nevoje per te as qe vuni uin ne zjarr per ate pune .nuk konsumohem per gjithshka ishte pergjigjeja e tije nje minus per te.

Menaxho

Ramiz Lushaj

Ramiz Lushaj Tungjatjeta, them se kjo qe u ka ndodh ju mundet te me ngjasin dhe mue neser nese i trokas per ndonje arsye ( e mos me rafte me me thirr kush ne gjykata) apo dikujt tjeter pasneser. Cesshtja eshte dhe mbetet tek fakti se nga gjanat e rastit nuk mund te arrihet ne konkluzione. Ju uroj gjitha te mirat. Tung.

3

Menaxho

Ramiz Lushaj
Shkruaj një përgjigje…
Dervish Mehmetaj

Dervish Mehmetaj Kie shum shum te drejt se asht shum shum e vertet ajo q thue per ta

3

Menaxho

Gzim Boshnjaku

Gzim Boshnjaku respekt maksimal per kete djal te rral tropojan

4

Menaxho

Lamnica Bashkim

Lamnica Bashkim Te ishin shume si Hysni Demiri

3

Menaxho

Bajram Bashkurti

Bajram Bashkurti Respekt per Hysni Demiraj,nje kuader i mire,njeri i mire si dhe nje Tropopjan me integritet,kudo qe ka punuar ka shkelqyer,ka krijuar nje familje te shkelqyer,zoti e bekofte Hysniun dhe familjen e tije !

4

Menaxho

Ramiz Lushaj
Ramiz Lushaj Foto nga LSA, sipas të Drejtës së Autorit.

Menaxho

Sali Hajdari

Sali Hajdari Burre me dy Rr personlitet

4

Menaxho

Adriatik Leka

Adriatik Leka Kenaqesi per nivele te tilla qe ka vendi yne

1

Menaxho

Mal Ismajlukaj

Mal Ismajlukaj Ka qen mje nga damiljet me te shkelqyra te rrethit te tropojes dhe nga djemt me te mir te Tropojs dhe jemi te nderuar me ket Burr !

2

Menaxho

Kole Malaj

Kole Malaj Z. Ramiz! Do te shkruaje me mire po ta njihje .

2

Menaxho

Arif Dushaj

Arif Dushaj Fjal me vend Ramiz Lushaj me vert nje djal bujar dhe Fistar dhe shum i Rrespektuar me xhdo njeri pak djem si ky ka tropoja sot

2

Menaxho

Besim Vatoci

Besim Vatoci Kam pas fatin ti njof familjarisht dhe sinqerisht jan nder familjet me te nderuara te tropojes dhe ndoshta ma gjere. Shum mirnjohje dhe respekt

2

Menaxho

Qazim Neza

Qazim Neza Postim i gjetur Hysa ka qen nje djal i mire,eshet nje burr i mire,nje intelektual i kompletuar i rrespektueshem dhe shum FISTAR …………..

2

Menaxho

Binak Alia
Binak Alia Z. Ramiz Lushaj je shumë i saktë se z.Hysni Demiri ka shumë e shumë të mira dhe meriton shumë gjana të mira dhe veç zoti e ruajtë dhe bekoftë atë dhe familjen e tij.
Rrespekte për të dy.

2

Menaxho