Tronditet Barcelona

Roma ka bërë befasinë duke eliminuar Barcelonën në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Italianët edhe pse ishin në disavantazh prej 4-1 arritën që të fitojnë 3-0 në Olimpico.

Golat për Romën i shënuan Dzeko në minutën e 8-të, De Rossi në minutën e 58-të dhe Manolas në minutën e 82-të.