Ja cilët janë fituesit e “iHeartRadio Music Awards 2018”:

Fituesit e “iHeartRadio Music Awards 2018”:

 

Kënga e vitit:

“Shape of You” – Ed Sheeran

Artistja e vitit:

Taylor Swift

Artisti i vitit:

Ed Sheeran

Grupi më i mirë i vitit:

Maroon 5

Artisti  më i mirë:

Cardi B

Bashkëpunimi më i mirë:

“Something Just Like This” – The Chainsmokers and Chris Martin

Artisti i ri më i mirë i muzikës Pop:

Niall Horan

Kënga Alternative Rock e vitit:

“Feel it still” – Portugal. The Man

Artisti  i Alternative Rock i vitit:

Imagine Dragons

Artisti i ri më i mirë Rock/Alternative Rock

Judah e The Lion

Kënga Rock e vitit:

“Run”- Foo Fighters

Artisti  Muzika Rock e vitit:

Metallica

Muzika ‘Country’ e vitit: 

“Body like a back road”- Sam Hunt

Artisti Country i vitit:

Thomas Rhett

Artisti i ri më i mirë Country:

Luke Combs

Kënga ‘Dance’ e vitit:

“Stay”- Zedd dhe Alessia Cara

Artisti Dance i vitit:

The Chainsmokers

Hip-hop artisti i vitit:

Kendrick Lamar

Artisti më i mirë Hip-Hop:

Cardi B

Kënga R & B e vitit:

”That’s what i like”- Bruno Mars

R&B artisti i vitit:

Bruno Mars

Artisti i ri më i mirë R& B i vitit:

Khalid

Artisti latin i vitit:

Luis Fonsi

Kënga latine e vitit:

“Despacito”- Luis Fonsi dhe Daddy Yankee

Artisti  i ri latin më i mirë i vitit:

Ozuna

Kënga meksikane rajonale e vitit:

“Las Ultras” – Calibre 50

Artisti meksikan rajonal i vitit:

Calibre 50

Artisti i ri më i mirë meksikan rajonal i vitit:

Christian Nodal

Producenti i vitit:

Andrew Watt

Teksti më i mirë:

“Slow Hands” – Niall Horan

Kënga më e mirë ‘cover’:

“The Chain” – Harry Styles

Armata e fansave më të mirë e prezantuar nga Taco Bell:

BTS – BTS

Çmimi Ylli Social:

Anitta

Videoja muzikore më  e mirë:

“Sign of the Times” – Harry Styles

Muzika më e këndshme e përzgjedhur:

Toulouse – Ariana Grande

Grupi më i mirë i meshkujve:

BTS

Debutimi më i mirë solo:

Louis Tomlinson

Remiksi më i mirë:

“Reggaetón Lento” – CNCO and Little Mix