Përbërësit: 1 grusht spinaq, 1 grusht lakër jeshile, 1 kivi, një lugë çaji mjaltë, 150 ml ujë

Përgatitja: Lajmë dhe kullojmë mirë spinaqin dhe lakrën jeshile, qërojmë kivin dhe e vendosim në gotën e blenderit së bashku me ujë. E grijmë shumë mirë derisa të bëhet homogjene.

T’ju bëjë mirë! /Limit.al