Një tërmet i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Epiqendra ka qenë midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndërkohë në Tiranë lëkundjet kanë qenë të forta.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë 4.7 ballë i shkallës Rihter.