​​Veti  kuruese

Omega 5 është një acid yndyror thelbësor, i cili përftohetkryesisht nga shega me propolis. Shega kur bashkohet me propolisin ka pesë herë shumë fuqi antioksiduese sesa çajijeshil dhe shumë se dyfishi i ekstraktit farës rrushit.Kombinimi i shegës me propolis është një kombinim perfekt për parandaluar bllokimin e arterieve. Kjo është një përzierje ngafabrika shtrydhura një, e cila zvogëlon forcimin zemërme 43 % dhe redukton yndyrën e depozituar 29%.

Shega dhe propolisi përmbajnë antioksidantë, cilatzvogëlojnë aterosklerozën.

Shkencëtarët kanë provuar formulën vunë re se njerëzitme rrezik lartë problemet e zemrës, por edhe njerëzit e shëndetshëm përfitojnë nga pirja e këtij vaji shumë kurues.Shega me propolis arrin parandalojë dhe shërojë shumëprobleme shëndetësore. Ky vaj arrin pengojë rrezikun e shfaqjes kancerit gjirit. Studimet kanë treguar se konsumiditor i vajit shegës me propolis ul inflamacionin e stomakut.Një tjetër studim zbuloi se njerëzit e konsumojnë çdo ditë, janë kthjellët dhe kanë një kujtesë mirë.

Veti mjekësore vajit shegës me propolis


Forcon sistemin imunitar dhe furnizon me vitaminë C

Mbron mishrat e dhëmbëve dhe pastron bakteret

Përmirëson tretjen

Ndihmon trajtimin e artritit dhe dhimbjeve kyçeve

Ul tensionin e gjakut

Ul stresin.

Burrat dhe gratë e konsumojnë çdo ditë, përjetojnë njërritje hormoneve nxisin energjinë dhe qarkullimin e vrullshëm gjakut. Përveç vetërregullimit hormonal, studimirezultoi edhe rritjen e humorit mi dhe energjisë organizmit.

Luftojnë plakjen

Studime fundit tregojnë se një substancë gjendet tekky vaj, përpunohet nga mikrobe florës sonë bakteriale dhe ngaky përpunim prodhohet nje molekulë ndihmon muskujt rigjenerojnë veten. Kjo melokulë quheturithin A” dhe rritaftesinë e vetëshkatërrimit mitokondrive difektoze muskujduke evituar keshtu humbjen e funksionit dhe masës tyre.

Shega një zgjidhje për rrathët e zinj rreth syrit.

Shkaqet e krijimit rrathëve rreth syrit janë ndryshme, duke filluar nga gjenetika, mosha, lodhja. Vaji i shegës me propolis ndihmon riaktivizimin e qarkullimit gjakut, eliminon shenjat e lodhjes, qeset dhe rrathët e zinj krijohenposhtë syrit.

Fjala e studiuesve

Ky vaj ka dhënë shumë rezultate sëmundje ndryshme cilat janë kuruar me 100%. Ka pasur edhe sëmundje kurimii tyre ka qënë edhe me përqindje ulët. Sëmundja e diabetitka pas vetëm 30% rezultat ashtu edhe koliti dhe sinoziti.Sëmundja e koronareve zemër, problemet me prostate,gastriti dhe problemet me lëkurën janë kuruar me 40-60 %.Problemet me pastrimin e gjakut, i cili është kryesor organizëm, problemet me urinimin e shpeshtë sidomos gjatënatës, rënia e shikimit sy, dhimbjet e kokës migrena, variçet e brendshme janë kuruar 100% nga ky vaj.

Si përdoret ky vaj

Vaji i shegës me propolis konsumohet 3 herë ditë nganjë lugë çaji ose gjysmë luge gjelle para ushqimit. përdorim jashtëm si p.sh, problemet me lëkurën dhe rrathët e zinj rrethsyrit përdoret për lyerje 3-4 herë ditë sasi jo madhe. 4 herë përdoret tek personat janë mbi 50 vjeç, cilët kanërrathë zinj rreth syrit por kanë edhe rrudha fytyrë.

Tel. celular: 00 355 69 20 69 981 (viber)

Sasia: 250 ml

Çmimi: 40 Euro

Transporti falas: Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e Veriut.