Doli numri i dytë i vitit 2022 i “GAZETA e ALPEVE”, Nr. 62, i Janarit 2022

 

 

 

ME “POSTA SHQIPTARE” NË TË GJITHË SHQIPËRINË

“GAZETA e ALPEVE”– gazetë Rajonale-PanShqiptare-NdërBallkanike (Shqipëri-Kosovë-Mali i Zi-Lugina e Preshevës-Sanxhak-Nish-Maqedoni e Veriut) gjendet në SHITJE TË LIRË në zyra postare (ZP) në qytete bashkiake e njësi administrative në të gjithë Shqipërinë:

Filiali i “Posta Shqiptare– SHKODËR

1.-SHKODRA:-Zyrat Postare Hani i Hotit, Velipojë, Dukagjin(Shalë), Berdicë, Dajç, Guri i Zi, Pult, Shosh, Dobraç-(Rrethinat), Oblikë-(Ana e Malit), Mes-(Postriba). 2.-MALËSIA e MADHE:-Koplik (qytet), Bajza (qytet/Kastrat), Tamarë, (Kelmend), Dedaj (Shkrel), Gruemirë, Grizhë. 3.-VAU i DEJËS:-Qytet. Mjedë, Bushat (Qendër-Ashtë-Barbullush-Stajkë-Rranza), Koman-(Temal), Vig-Mnelë,HajmelShllak. 4.-PUKA:- Qytet, Qelëz, Gjegjan, Rrape, Luft-Qerret. 5.-FUSHË ARRËZI:- Qytet. Qafë Mali, Iballe, Blerim, Fierzë.                                                                                                                                                                                                                                             

​​​Filiali i “Posta Shqiptare–  KUKËS

1.-TROPOJA:-Zyrat Postare Bajramcurri (qytet), Fierzë(qytet), Tropojë (nj.adm.), Bytyç, Lekbibaj, Bujan, Margegaj, Llugaj2.-KUKËSI:-QytetBicaj, Shemri-(Malzi), Ujmisht, Arren, Kolsh, Bardhoc(Terthore), Shtiqen, Zapod, Shishtavec, Topojan, Bushtricë, Grykë-Çajë, Kalis, Surroj.3.-HASI:-Krumë-(qytet), Golaj, Fajza, Gjinaj.

​​​Filiali i “Posta Shqiptare–  LEZHË

1.- MIRDITA:- Zyrat Postare Rrëshen-(qytet), Rubik-(qytet), Kurbnesh-(qytet/nj.a.Selitë), Fan, Orosh, Kaçinar, Kthellë/ 2.-LEZHA:-Qytet. Shëngjin-(qytet), Balldre, Blinisht, Dajç, Kallmet, Ungrej, Rrilë, Zejmen, Shënkoll. 3.-KURBINI: Laç- (qytet), Mamuras (qytet), Milot- (qytet),Sanxhak, Fushë Kuqe.

​​​Filiali i “Posta Shqiptare  MAT 

1.-MATI:-Zyrat Postare Burrel (qytet), Ulëz (qytet), Lis, Baz, Derjan, Rukaj-Bruç, Macukull, Komsi/ 2.-BULQIZA:-QytetShupenzë, Martanesh-Krastë, Zerqan, Fushë-Bulqizë, Gjoricë, Ostren, Trebisht. 3.-DIBRA:- Peshkopi-(qytet), Maqellarë-(qendër), Lurë, Tomnin, Melan, Kastriot, Muhurr, Luzni, Selishtë, Sllovë, Kala e Dodës, Reç, Arras, Zall-Dardhë. 4.- KLOSI:– Qytet-(qendër). Xibër. Suç. Gurrë.

​​Filiali i “Posta Shqiptare  DURRËS

1.-DURRËSI:-Zyrat Postare Qytet (ZP.1,2,3,4,5,6,7,8),Shkozet, Plazh, Spitallë. 2.-SHIJAKU:-Qytet (qendër/Katër Rrugët), Sukth (qytet/Kullë), Manzë (qytet), Ishëm, KatundiRi, Xhafzotaj, Maminas, Gjepalaj, Fidanishte, Rrashbull. KRUJA:-Fushë Krujë (qytet), Krujë (qytet), Thumanë, Nikël, Bulq, Borizanë, Sukth-Vendas, Noje-Bruz.

​​Filiali i “Posta Shqiptare–  FIER, LUSHNJE, BERAT

1.-FIERI: Zyrat Postare Qytet (ZP. 1,2,3,4) 2.-BALLSHI:-Mallakastër (qytet). 3.-ROSKOVECI:-Qytet. 4.-PATOS:-Qytet. 5.-LUSHNJE: Qytet. 6.-Divjakë: Qytet. 7.-BERAT:Qytet (ZP.1,2,3,4). 8.-KUÇOVË:-Qytet. 9.-ÇOROVODË-Qytet. 10.-POLIÇAN:-Qytet.

​​​Filiali i “Posta Shqiptare” – ELBASAN e KORÇË

1.-ELBASANI:- Zyrat Postare Qytet (ZP.1,2,3,4,5,6). 2.-BELSHI:-Qytet. 3.-PEQINI:-Qytet.. 4.-LIBRAZHDI:-Qytet. 5.-PRRENJASI:-Qytet. 6.-CERRIKU:-Qytet. 7.-GRAMSHI:-Qytet. 8.-KORÇA:-Qytet (ZP.1,2,3,4) e LIQENAS (Pustec),.VOSKOPOJË,Dogana Kapshticë, Drenovë, Dardhë. 9.-POGRADECI:-Qytet. Dogana Qafë-Thanë. 10.-DEVOLLI- Bilisht (qytet).  11.Maliq:- Qytet. 11.-Ersekë:- Qytet.

Filiali i “Posta Shqiptare”- VLORË, GJIROKASTËR, SARANDË

1.-SARANDA:-Zyrat Postare Qytet dhe Ksamili:-Qytet. 2.-DELVINA:-Qytet. 3.-GJIROKASTRA:-Qytet. 4.-                                                                                   TEPELENA:- Qytet.5.- PËRMETI:-Qytet. 6.-LIBOHOVA:-Qytet. 7.-MEMALIAJ:- Qytet. 8.-VLORA:-Qytet (ZP. 1,2,3)-Ujë i Ftohtë-Pusi MezinitPylli Sodës-Skelë-Novoselë-Shushicë. ORIKUM:-Qytet. 9.-HIMARA:Qytet e Qeparo:.Vuno. Dhërmi. 10.-SELENICA:-Qytet..      

                                                                              Me Agjensinë “Panorama” në të gjithë Shqipërinë

​“GAZETA e ALPEVE”- gazetë Rajonale-PanShqiptare-NdërBallkanike (Shqipëri-Kosovë-Mali i Zi-Lugina e Preshevës-Sanxhak e Nish-Maqedoni e Veriut) gjendet në SHITJE TË LIRË në kioskat e shtypit  në qytete bashkiake e disa njësi administrative në të gjithë Shqipërinë:

Qarku i SHKODRES

Shkoder: Semi GJYRIQI (tek hotel “Rozafa”), ArjanALIBALI, Valentin FRROKU, Vera; Shuke; Uka; RenatoOblika. Koplik: Sabri DUSHAJ, Bushat- Kujtim Bushati, Vau i Dejës: – Tonin Gjini.  Pukë: – Elona Dedaj. Fushë Arrëz:- Qazim Pema.

Qarku LEZHË,  KUKËSIT e DIBRES

Kukës: Avdi Zhubi. Lezhë: Fran Luca, Agim Ibrahimi, Gjin Gjeta, Paulin Leka. Shëngjin: – Çun Tafili. Rrëshen: PaulinaPrenga. Rubik: Viktor Gjoka. Laç: Lekë Mata dhe Ardi. Mamuras: Gjela Pacuku. Peshkopi: Aida Loka, Ramazan Kadiu. Bulqizë: Kadri Disha. Klosi:  Idriz Neli.

Qarku i TIRANËS e DURRËSIT

Durrës: Edi Dobi. Plepa: Ramazan Quku. Sukth: Shkëlqim Kaja. Krujë: Shkëlqim Shqezi. Fushë Krujë: Haxhi Loci. Shijak: Mustafa Bajo, Luan Keçi, Agron Balla. Vora: Agim Cako. Golemi: Ferdinanti. Kavaja: Agron Shima, BakiXheneti. Rrogozhinë: Çelik Kolgega. Tirana- qytet e Kamzakanë gjithsejt 57 pika të shitjes së “Gazeta e Alpeve”.

Qarku i ELBASANIT e KORÇËS

Elbasani: R. Shtylla, Kujtim Trimi, Aleko Marku, Bardh Dalipi, Bukurosh Bajrami, Kovi e Bukurosh Bajrami. Albert Podurri. Cerrik:– Ismet Alushi. Gramsh:– Serjan Murati. Librazhd:– Enver Balla. Prrenjas: -Petrit Albrahimi. Peqin:– Astrit Jaho. Pogradeci:– Shpresa, Ilir Bego, Sazan Jaho. Bilisht:- EdmondBerberi. Maliq:- Aferdita Musko. Korçë:– Bashkim Qeraxhiu, Kristaq Jantili, Agim Spaho, Vasilo Kapurani, Gramos Cufe, Ylli Cufe, Piro te stadiumi, Luli Shahu. ‘

Qarku i FIERIT e BERATIT

Fier:- Agim Celibashi, Isufi dhe Lindita Kaloçi. Lushnja:- Isa Alushi dhe Plaka. Patosi:- Përparim Balili, Rexhep Behari. Ballshi:- Shpresa Muça. Levani: Silvana Alizoti.  Berat:- Ago Tahiraj, Vladimir Goxhi, Agur Kodra, Ganiu (pika e re), Armando Agaçi, Kuçovë:- Kujtimi (Lori). Ura Vajgurore:-Llazi. Poliçani: – Donika Qamo.

Qarku i VLORËS e  GJIROKASTRËS

Gjirokastra: Ylli Duro, Florian Duzgo, Petrit Sina. Përmet:Spiro Kukureci. Tepelenë: Qemal Çunaj. Memaliaj: MihalDhespo. Vlora; Arben Koçi, Nikolla Gjergji, Leni, Turi, Fatbardha Lilaj, Xhezmi, Bledi, Sirma, Iliri, Gjeta Bardha. Shqiponja Cenodellaj.Orikum:- Bexhet Aliaj. Borshi:- Altin Seferi. Saranda:- Mirlinda Ruli.

ME “POSTA e KOSOVËS” NË TË GJITHË KOSOVËN

​“GAZETA e ALPEVE”-gazetë Rajonale-PanShqiptare-NdërBallkanike (Shqipëri-Kosovë-Mali i Zi-Lugina e Preshevës-Sanxhak-Nish-Maqedoni e Veriut), e shpërndarë nga “Posta e Kosovës” në Prishtinë e Gjakovë, gjendet në SHITJE TË LIRË në të gjitha rajonet e Kosovës.

PRISHTINË: Kiosku i Shtypit i Ibrahim Gashit. KisokuDPT “Çimi”. Rruga “Xhorxh Bush”. Nr. 51. (afër Radio Kosova e Universitetit Publik “Hasan Prishtina”). Prishtinë.

PEJË:- Kiosku i Shtypit i Agim Krasniqit. Sheshi “Nënë Tereza” (afër selisë së komunës e të AAK dhe Postës) dhe tek Eko-Hotel “Magra Austria” në Bogë të Rugovës.

DEÇAN:- Kiosku i Shtypit i Ismail Kuçit– afër Stacionit Policor të Deçanit. Kiosku i Shtypit i Islam Malaj– tek Shtatorja e Heroit të Kosovës, Luan Haradinaj, Deçan. Kiosku i Shtypit i Istref Ramosaj, tek Shtatorja e Heroit të Kosovës, Mentor Tolaj, Deçan.

GJAKOVË: Kiosku i Shtypit i Masar Grezdës. Kiosku“Rilindja 1999”, Rruga UÇK. Afër Stacionit të Autobuzave në Gjakovë. Kiosku i Shtypit i Afrim Idrizit. Stacioni i Autobuzave. Gjakovë. Kiosku i Shtypit i Etnik Zhavelit. Kiosku i Shtypit “Rilindja”. Rruga “Mbretëresha Teutë”.( afër KEDS). Gjakovë. Bar-Restorant “Tropoja” i Hysen Ademajt Ponoshec të Gjakovës.

PRIZRENKiosku i Shtypit i Lorik Shalqinit. Kisoku“Atom 5”. Rruga “Adem Jashari” 1a. Përballë hyrjes së Hotel “Theranda”. Prizren.

ISTOG:- Librari “Meshari” (tek Fahri Berisha, afër RTV “Fontana”). Rruga “Ibrahim Rugova”. Istog.

GJILAN:– Kiosku i Shtypit i Xhabir Bilallit. Kisoku“Korza B”. Bulevardi i Pavarësisë. Rruga “Agim Ramadani” (afër Teatrit e Komunës). Gjilan.

​“Gazeta e Alpeve” iu shkon në rrugë postare edhe institucioneve kryesore të Kosovës, si Presidencës, Kuvendit, Kryeministrisë, Ministrisë së Jashtme e të Diasporës,  etj. disa selive diplomatike në Prishtinë si Ambasada e SHBA, Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Italisë, Francës, Shqipërisë, etj. dhe disa personaliteteve të fushës akademike e të biznesit në Kosovë.

​“Gazeta e Alpeve” iu shkon në rrugë postare edhe kryetarëve të komunave Prishtinë, Pejë, Gjakovë, Prizren, Deçan, Junik, Istog, Klinë, Gjilan, Gllogoc, Dragash, Fushë Kosovë, Kamenicë, Kaçanik, Kamenicë, Leposaviq, Lipjan, Rahovec, Obiliq, Podujevë, Skënderaj, Shtime, Shtërpcë, Suharekë, Ferizaj, Viti, Vushtri, Zubin Patok, Zveçan, Malishevë, Novoberdë, Mitrovicë e Veriut, Mitrovicë e Jugut, Hani i Elezit, Graçanicë, Ranillug, Partesh, Mamushë.

​Numrin më ta madh të abonimeve individuale e kanë Peja, Prishtina, Istogu e Gjakova.

​“Gazeta e Alpeve”, në të gjitha Qarqet Administrative (Filialet Postare) të Shqipërisë, në të gjitha Rajonet e Kosovës, ka Përfaqësuesit,Kordinatorët, Korespondentët e saj.