Autori: Valentina

Valentina Kapurani – Unë shkruaj libra udhëtimesh dhe gatimesh. Përshëndetje për ju të dashur! Më kërkuat t’ju tregoja mbi metodën me të cilën humba peshë. E vërteta është se disa muaj më parë, para lindjes së djalit tim të dytë Aron, vuaja nga një mbipeshë e lehtë. Pas lindjes madje isha bërë si një fuçi, me një mbipeshë që arriti mbi 30 kg. Nuk mund të shikoja veten në pasqyrë, punoja tërë ditën në zyrë, jeta ime private ishte një rrëmujë. Gjithçka ishte kundër meje. Por një ditë, pasi u zgjova përsëri me një humor të keq, vendosa të dobësohem me çdo kusht.

Çdo ditë punoj si llogaritare dhe si hobi kujdesem për një blog. Unë jam 163 cm e gjatë dhe 3 muaj më parë kam peshuar 87 kg, tani kam 51 kg, nuk kam pse të shqetësohem për atë që ha, sepse mund të mbaj një peshë të qëndrueshme pa aktivitet fizik.

Ju nuk duhet të jeni një nutricionist për të humbur peshë në mënyrë efektive. Kjo metodë është më e mirë dhe mund ta aplikoni pa vizita dhe dieta të shtrenjta që ju marrin kohë dhe para.

Fotoja ime para humbjes së peshës

Unë provova gjithçka dhe mjekët përsëritnin: “Ju kurrë nuk do të humbni peshë”

Kam vuajtur nga një tiroide e zmadhuar dhe metabolizmi im ishte veçanërisht i ngadaltë, kështu që ishte praktikisht e pamundur të humbja kilet e tepërta. Nuk doja të shpenzoja një pasuri të madhe në liposuksion dhe vendosa të gjej një metodë efektive të humbjes së peshës.

Unë kam provuar produkte të ndryshëm të reklamuar në televizion dhe çdo çaj dobësues të disponueshëm në dyqane. Fatkeqësisht prodhuesit bënë premtime të mëdha, por rezultatet e dietës ishin të dobëta. Gjithashtu mendoj se kam provuar çdo dietë të mundshme, përfshirë Dukan, DASH, Paleo dhe dietën e lakrës. Edhe pse më ndihmuan të humbja disa kile, për fat të keq unë gjithmonë u ktheva në peshën origjinale.

Tani jam e vetëdijshëme për faktin se, kur zgjedhni një metodë dobësimi, duhet t’u kushtoni vëmendje këtyre katër elementeve, sepse nëse ato mungojnë ne mund të kemi probleme serioze duke humbur kilogramët e tepërt. Një metodë e dobësimit duhet të:

  • Përshpejtojë metabolizmin (me të paktën 70%) dhe eleminojë toksinat nga zorra – toksinat bllokojnë procesin e humbjes së peshës dhe ju bëjnë të ndiheni të lodhur dhe të trishtuar.
  • Vendosja e trupit në modalitetin e shëndetshëm të humbjes së peshës – mos përdorni kurrë metoda të tilla si vezët e shiritave – mos harroni se doni të kujdeseni për shëndetin tuaj.
  • Ulni madhësinë e gungave të dhjamit dhe celulitit në pikat kyçe – në bark, kofshë dhe vithe – dhe siguroni humbje të vazhdueshme të peshës me kalimin e kohës.
  • Mbajini muskujt aktiv edhe kur flini për një efekt të menjëhershëm.

Dita që ndryshoi jetën time

Fotoja ime para humbjes së peshës

Herë pas here unë shkoj në Norvegji për punë, dhe kështu një ditë porosita një produkt të njohur mirë për humbjen e peshës në Oslo, të quajtur Diet Lite, i cili deri më tani është bërë ilaçi im për dhjamin e tepërt të barkut.

Padyshim që nuk ndodhi brenda një dite, por pas një jave rrobat u liruan dhe kur hipa mbi peshore zbulova se humba 9 kg! Ky rezultat i tejkaloi shumë pritjet e mia.

Disa kohë më parë një nga miqtë e mi vuri re ndryshimin tim dhe më pyeti nëse mund të jap referencën e mjekut që shkova për liposuksion. Një situatë mjaft qesharake, sepse nuk kam bërë asnjë operacion, thjesht kam marrë Diet Lite në mëngjes dhe në mbrëmje, duke e shoqëruar me një gotë ujë!

Më bëri përshtypje edhe fakti që ky produkt është 100% natyral, përbërja e tij është shpallur “zbulim i vitit 2021”. Ekstrakti i gështenjës së kalit që përmbahet në produkt përmirëson tretjen, zvogëlon ënjtjen dhe ndihmon në stimulimin e metabolizmit. Prandaj, produkti mund të merret në mënyrë të sigurt me ilaçe, duke pasur parasysh problemet e tiroides, kjo ishte një zgjidhje fantastike.

Zbulova dobësimin e së ardhmes!

Fotoja ime pas 3 muaj trajtimi me Diet Lite

Tre muaj më parë fillova të marr Diet Lite vazhdimisht, këtu ajo që ka rëndësi është rregullsia dhe saktësia.

Dhe ja dola! Kjo është një recetë fantastike për të luftuar yndyrën e tepërt ose – nëse preferoni – për të hequr qafe mbipeshën e vazhdueshme.

Nuk mund të besoj se kam vuajtur aq shumë nga mbipesha! Tani mund të publikoj foton e “pas” tim. Jo dieta më të komplikuara dhe të pakëndshme, jo më çajra hollimi, kjo më në fund ka mbaruar.

Unë madje fillova të shkoja rregullisht në pishinë një herë në javë. E di që nuk është shumë, por kjo është provë se njerëzit ndryshojnë kur heqin qafe mbipeshën.

Ndjenja e dritës është e bukur! Nëse doni të ndryshoni jetën tuaj si unë, provoni Diet Lite. Ju mund të më besoni kur them se do ta kthej jetën tuaj përmbys.

Për t’i bërë gjërat pak më të lehta, unë kam publikuar lidhjen në faqen zyrtare të prodhuesit, ku mund të gjeni më shumë informacion mbi këtë produkt. Paçi fat!

Secili person mund të marrë pjesë në konkurs për të fituar deri në 4/3/2021.

Kjo ofertë që ne kemi krijuar për ballkanin është për të tërhequr vëmendjen e njerëzve në këtë përgatitje. Shpresojmë të ketë një efekt “viral” dhe që të gjithë ta rekomandojnë atë tek miqtë e tyre.

Paralajmërim!
Portali ynë po jep një zbritje shtesë në Diet Lite. Provoni fatin tuaj dhe shtypni butonin “SPIN”. Nëse jeni me fat mund të porosisni përgatitjen për edhe më pak! Paçi fat!