Përbërësit:

200 gr fruta të freskëta (dredhëza, banane, kivi, pjeshkë)

5 lugë sheqer

200 gr djathë maskarpone ose gjizë

200 gr jogurt

200 gr savoiardi (biskota të gjata)

3 amareta

1 gotë e vogël konjak

 

Përgatitja:

Përzieni në mënyrë të shpejtë djathin ose gjizën, kosin, konjakun dhe dy lugë sheqer.

Prisni frutat në kube të vegjël, spërkatini me sheqerin e mbetur dhe lërini të marinohen për gjysmë ore.

Në një tavë për tiramisu, shtroni një shtresë biskotash, sipër tyre një shtresë frutash së bashku me lëngun e krijuar nga marinimi dhe një shtresë krem, e kështu me radhë.

Sipër grimcojini amaretat dhe mbajeni në frigorifer për të paktën 4 orë.

Please follow and like us: