Hannover humbi 3-2 në fushën e vet ndaj Bayern Leverkusen, një ndeshje me shumë gola dhe mbi të gjitha e mbuluar nga dëbora.

Në fund të pjesës së parë ishte Haraguchi që mori një top të gjatë, e kontrolloi, shmangu portierin dhe goditi me portën bosh por golin e ndali…bora. I afat lojtari japonez, gjuajtja e të cilit ishte shumë e dobët për të kaluar vijën fatale dhe mbrojtësi Tah e merr topin për të vijuar lojën.