Kiri Hajdari, djali i madh i Azem Hajdarit, përkundër qendrimeve të motrës është shfaqur përkrah kreut të PD-së Lulzim Bashës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

”Unë jam djali i Azem Hajdarit. Amaneti i Azemi Hajdarit qëndron tek ju dhe të gjithë demokratët. Liri Demokraci! Rama ik, Rama ik!””. – tha Kiri Hajdari ndersa foli ne protestën para parlamentit. Pas fjalës së tij protestuesit brohoritën në masivisht e jehonshem: “Azem, Azem ti je gjallë”