Korifejtë e Rilindjes Kombëtare dhe Etërit e Pavarwsisë së Shqipërisë dhanë gjithçka për Atdheun. De Rada, Jubani, Pashko Vasa, Imer Prizreni, Iliaz Pashë Dibra, Ismail Qemali, Hasan Prishtina, Isa Boletini, Murat Toptani, Dom Nikoll Kaçorri, Luigj Gurakuqi, Bajram Curri, Mihal Grameno, Femi Zavalani, Ndre Mjeda, Ahmet Zogu etj ja blatuan Atdheut jo vetëm mendjen e ndritur e jetën e tyre por dhe familjen dhe pasurinë.

Shtrohet pyetja?! Çfarë i ka dhanë në këto 6 vite Rama dhe “Rilindja” e tij Shqipërisë?

Një imazh të zi e të pashembullt në historinë e saj.

Një sulltanat banditesk.

Një aleancë mes Qeverisë dhe kumbarëve të krimit.

Një Republikë narko-trafiku “Made in Kolumbia” në mes të Europës.

Një Qeveri kuislinge, oligarkike e konçensionare që ka nxjerrë në treguan ndërkombëtarë për ti shitur për 30 aspra pasuritë kombtare, lirinë dhe dinjitetin e Atdheut, idealin europian, trojet amtare shqiptare, me qëllim për ta shpallur Shqipërinë Sulltanat të tij.

Edi Rama është i vetmi Kryeministër në Historinë e Europës që guxoi ta sulmonte opozitën dhe popullin e vet me lendë helmuese luftarake.

Këtë krim kundër njerëzimit i cili nuk parashkruhet nuk ka guxuar ta bajë as trioja e diktatorëve Hitler-Stalin-Musolin.

Në këtë shekull e kanë bërë vetëm Sadami me Ali Kimikun, Gadafi me policinë sekrete dhe Bashar Al-Assadi i Sirisë i dirigjuar nga Car Putini.

Gazi helmues i Ramës i dhuruar nga Vuçiçi i hedhur para protestuesve para Parlamentit, para xhamisë, përpara godinës simbol të përsekutuerve politik, përballë Komunitetit Mysliman Shqiptar është akti më i shemtuar që ka guxuar të bëjë një Kryeministër.

Nesër policia talebane e Lleshit e cila na kujton Makbethin, do të jetë aty ku u hodh gazi helmues në mbrojtje të Parlamentit të krimit.

Ata do të kenë përballë uraganin e shqiptarëve të cilët janë të vendosur ti dëbojnë bastardët, hajdutet dhe kriminelët nga godina e Parlamentit dhe ta shndërrojnë atë në një tempull të demokracisë dhe të Kombit Shqiptar.

Nesër tajfuni shqiptar merr në dorë fatet e lirisë demokracisë dhe të ardhmes së tij europiane.
Vendimi i sovranit është i plotëfuqishëm, i pakthyeshëm, dhe i paapelueshëm.

Shqiptarët kanë vendosur: “E duam Shqipërinë pa Edi Ramën”.

Cunamin popullorë nuk mund ta ndalojnë as lëndet helmuese e as policia që po mbron baronët e krimit dhe pushtetit.

Sulltanati i Ramës ka rënë.

Tani do të zhbëhet dhe Kalifati i tij.

Shqiptarët do ta shembin Parlamentin e krimit, Bastijen e fundit të obskurantizmit, despotizmit e kurrupsionit në Europë me devizën e shenjtë të Revolucionit Francez: ” Liri- Barazi- Vllazëri”!