Mohamed Salah është zgjedhur lojtari më i mirë në Premier League për muajin janar.

Futbollisti i Liverpoolit doli në krye në një sondazh të tifozëve që përfshinte gjithashtu lojtarët si: David De Gean, Paul Pogban, Marcus Rashford, Troy Deeney dhe Leroy Sane.

Salah shënoi tre herë në katër paraqitje gjatë janarit, duke ndihmuar Reds të mbetet në krye të klasifikimit.