Anglia e “harruar” rikthehet në Botëror: kap një gjysëmfinale pas 28 vitesh

Pothuajse ishte harruar prej daljes jashtë listës së pretedentëve, prej disa Botërorësh, dhe ku është rikthyer Anglia, ku pas 28 vitesh, arrin të kapë një gjysëmfinale.

Ishullorët, edhe pse pa shumë yje, arritën të mundin Suedinë me rezultatin e pastër 2-0, me nga një gol në çdo pjesë.

Por ka munguar firma e Harry Kane, pasi golat u shënuan nga Maguire dhe Dele Ali. (Tesheshi.com).