5 vendet në botë ku gjithë vitin është verë

Mesa duket në botë janë disa vende që gjithë vitin është verë, pra ngrohtë. Sipas intv.al dimri nuk është fare si stinë dhe kurdo që të shkoni, do gjeni temperatura të larta.

1. Republika Domenikane

Republika Domenikane është e ngrohtë dhe me diell gjatë gjithë vitit, edhe pse zonat malore të ishullit janë dukshëm më të lagështa dhe më të freskëta.Ekziston një sasi e mirë e reshjeve edhe në zonat bregdetare, edhe pse kjo zakonisht është e shkurtër dhe e lehtë. Në shumicën e kohës ka diell.

2. Lanzarote

Udhëtoni në ishullin spanjoll ku ka gjithë kohën vetëm diell. Festat në Lanzarote, sipas intv.al vijnë me peizazhe spektakolare vullkanike për t’u eksploruar. Kudo që vendosni të qëndroni, ju nuk do të zhgënjeheni, por vetëm do shijoni vendet e bukura.

3. Tajlanda

Në Tajlandë do gjeni gjithçka nga ujëvarat dhe lumenjtë, plazhet perfekte, ishujt e jugut, etj. Festat e Tajlandës ofrojnë diçka për të gjithë, nga emocionet për ata që duan aventurë dhe plazhet ku dielli është gjithë kohën.

4. Gran Canaria

Një ishull me një shumëllojshmëri të peizazheve. Pushimet në Gran Canaria ofrojnë plazhe të mëdha dhe shumë aktivitete. Për një ditë fantastike, drejtohuni në jug të Aqualandit, parkut më të madh të ujit në Gran Canaria. Edhe këtu ka vetëm diell gjithë vitin.

5. Meksika

Jeni duke kërkuar për një festë ku mund të shijoni plazhet e bukura, ku gjithë vitin është verë? Zgjidhni Meksikën, pasi ofron gjithçka që dëshironi, duke filluar nga plazhet e mrekullueshme, deri te festat ku argëtohesh pa limit.