50 Cent turne në Britani të Madhe për 15 vjetorin e albumit të tij të parë.

Para se të sillte Fuqinë në ekranet tona si producent ekzekutiv dhe duke shfaqur muskujt e tij, Curtis Jackson III – emri i vërtetë i 50 Cent – ishte një nga reperët më të mirë në botë kohë dhe kur lancoi albumin debutues “Get Rich or Die Tryin”.

Albumi, i cili u prodhua nga Dr. Dre dhe Eminem, u publikua në vitin 2003 dhe debutoi në numrin 1 në Billboard 200, dhe tani po marrin një shans për të rilindur madhështinë përsëri dhe 50 Cent do të jetë në turne në Mbretërinë e Bashkuar këtë vit për të shënuar përvjetorin e 15-të të albumit të tij të parë.

Reperi do të performojë në tre data në Britani të Madhe në shtator, duke nisur të martën më 18 shtator në Birmingham, të enjten më 20 shtator në Londër dhe duke përfunduar të premten më 21 shtator në Manchester.