S’ka ‘paqe’ mes Ramës dhe Kurtit

TIRANË– Ende nuk ka paqe me kryeministrit Edi Rama dhe homologut tw Kosovws Albin Kurti. Raportojet se nw takimin informal qw Rama do tw zhvillojw kwtw tw hwnw nw “Vilwn 30” me liderwt e Ballkanit Kosova do tw pwrfaqwsohet nga zwvenbdwskryeministri Besnik Bislimi. Ndwrkohw nw takimin qw Rama zhjvilloi nw Kosovw disa jave mw parw nw kuadwr tw procesit tw Berlinit Kurti refuzoi ta takonte.

Pjesëmaerjen në takim e ka konfirmuar kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski, kryeministri i Bosnjë&Hercegovinës Nermin Nikshiç si dhe kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç/Limit.al