Pas 100 ditësh mbrëmë u mbajt finalja e madhe e “Big Brother VIP Kosova”.
Sonte u mësua edhe emri i fituesit të edicionit të parë të këtij formati, shkruan lajmi.net.

Stresi, perndryshe: Arkimed LUSHAJ, shpallet fituesi i “Big Brother VIP Kosova”.

Në finale ishin Mbresa, Artani, Vedati, Stresi dhe Xhuli.