Pas përfundimit të fazës së çerekfinales, dy futbollistë kryesojnë me nga 5 gola në listë të shënuesve.

Është fjala për Cristiano Ronaldon e Portugalisë dhe Patrik Schick të Republikës që Çekisë, kombëtaret e të cilëve janë eliminuar nga Kampionati Evropian.

Me nga 4 gola janë Karim Benzema (Franca), Emil Forsberg (Suedia), Romelu Lukaku (Belgjika).

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiiri, anëtar i Kombëtares së Zvicrës, ka shënuar gjithsej 3 gola.