1- KQZ nuk njeh dekretin e presidentit dhe vazhdon zgjedhjet. (Grusht shteti institucional)
2- BILD vazhdon me lajme te reja max diten e Enjte paradite dhe do shkermoqen themelet e shtetit Shqipetar.
3- Diten e Enjte parlamenti do diskutoje dhe votoje per Shkarkimin e Metes. (Grusht shteti instituciona)
4- Rama nuk do arrije dot te grumbulloje 3/5, te premten Rama jep doreheqe.
5- Ne rastin se shkarkohet presidenti, kemi te bejme me kapje 100% te cdo pushteti dhe do kemi ose nderhyrje te nderkombetarve ose perplasje. (Rama shton dhe 2 jave jete por qe mund te akuzohet per destabilizim dhe tradheti kombetare)

Rama ka rene ama te shohim cilen nga menyrat do te preferoje…

Te premten cdo gje e qarte 🇦🇱🇦🇱🇦🇱.

Please follow and like us: