Tashmë është e konfirmuar, “Can You Feel Love Tonight”, kolonë zanore e filmit “Mbreti Luan” do të interpretohet nga Beyonce. Lajmi u bë i ditur nga aktori Billy Eichner. Kjo gjë ka ekzaltuar shumë fansa, pasi këngëtarja do dublojë zërin e luaneshës Nali. Muzikën për këtë këngë e ka bërë Elton John, për filmin e parë që u shfaq në vitin 1997, ndërsa tekstin e ka shkruar Tim Rice. Kënga në atë kohë fitoi një çmim Oscar dhe një Grammy. Traileri është publikuar, ndërsa filmi do të jetë gati më 19 korrik të këtij viti.