Presidenti Thaçi dekoron Era Istrefin me Medaljen Presidenciale

Era Istrefi u nderua sot nga presidenti Hashim Thaçi me Medalje Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Ndërkaq, ajo ia dhuroi presidentit një top të Kupës së Botës të nënshkruar nga ish-futbollisti më i mirë në botë, Ronaldinho, si dhe ylli holliwood-ian, Will Smith.

Sipas njoftimit nga Presidenca këngëtarja u dekorua për kontributin e dhënë në promovimin e Kosovës në botë.

Në çdo vend të botës është dëgjuar zëri i artistes sonë, Era Istrefi. Rrënjët e suksesit të saj global janë në Kosovë,…

Posted by Hashim Thaçi on Friday, 20 July 2018