Përbërësit: 100 gr spaghetti, 30 gr kungull jeshil, 15 gr spec i kuq, selino, pomodorini, koper, vaj ulliri, hudhër, karrotë, borzilok.

Përgatitja: Si fillim në një tenxhere vendosim makaronat të ziejnë. Më pas presim produktet fije-fije dhe i kavardisim një nga një. I shuajmë me verë të bardhë, shtojmë ujin e makaronave, kripë, piper, spaghettit dhe i kavardisim së bashku. Spaghettit janë gati.

T’ju bëjë mirë! /Limit.al