Përbërësit: 200 gr sheqer, 80 gr kakao, 200 gr miell, 6 vezë, 200 gr gjalp, 15 gr pluhur pjekjeje

Përgatitja: Rrahim gjalpin me sheqerin bashkë me të verdhat e vezëve për 5 minuta. Sitim miellin, kakaon dhe bashkojmë bashkë dhe baking puder. Në një mikser tjetër rrahim të bardhat e vezëve dhe në fund bashkojmë të gjithë masat bashkë. Pjekja bëhet në temperaturë 170⁰ për 20-25 minuta. /Limit.al