Përbërësit:

patëllxhan
qepë
vaj ulliri
feta buke
sallam
djathë për tost
kripë, piper

Përgatitja:

Pastroni dhe prisni në feta të holla, së gjati patëllxhanin. Prisni edhe qepën në feta të holla rrumbullake.

Në një tigan që nuk ngjit, me fare pak vaj, kaloni patëllxhanët. Në një tavë shtroni fetat e bukës e mbi to patëllxhanin, qepën, sallamin dhe djathin. Futeni në furrën e parangrohur të piqet për disa minuta, deri sa djathi të ketë marrë ngjyrë të artë.

Rregulloni

Set featured image

shijen me kripë dhe piper.

Please follow and like us: