Dejan Luçiç

Dejan Lucic shokon Serbinë. Ai në një TV serb (TV Srpski Kolektiv) në emisionin “Udarna Igla” ka thënë se “Aleksander Vuçiq i mbështetur nga narko-mafia serbe është shqiptar, Ivica Daçiqn se është kroat katolik i Kosovës (Janjevës), Ceda Jovancovic-cigan, kurse Vuk Drashkovic-narkoman..” trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Shkrimtari dhe analisti i njohur serb Dejan Luçiç për mediat serbe ka deshmuar se “Hashim Thaçi për të shpëtuar kokën e vetë, ju është kthyer Rusisë.. (“EKSKLUZIVNO – Dejan Lučić: Šta je Putin rekao Tačiju i zašto Tači trazi pomoć Rusije!?”)

Sipas tij “kjo u pa nga takimi i fundit me presidentit rus. Putin, përkunder asaj se Thaçi po kërkon ndihmë nga Rusia, ka kërkuar nga presidentit i Kosovës coptimin e Kosovës meqë rast do të bie poshtë edhe verdikti i Gjykatës ndërkombëtare e cila siguroi para 10 vitesh integritetin territorial të të ashtuqujturit “shtet i Kosovës”

Me korrigjimin e kufijve Kosova do të vazhdojë të funskiononte sipas rezolutës së KS të OKB-së 1244 dhe viteve të ardhshme të shnedrrohet gradualisht si pjesë autonome e Serbisë, kane shkruar mediat serbe.

Dejan Luciç nuk ndalet, ai ka shokuar mbarë Serbinë duke zbuluar  Fahri Musliun se ky shqiptarë i cili si “gazetar” i RTK-së ka punuar per Sigurimin është babai i vërtetë i Aleksandër Vuçicit!. (“Dejan Lucic sokirao Srbiju: Fahri Musliju, je pravi otac Aleksandra Vucica!”) Sikur të ishe e kundërta, pse Vuçoq nuk e benë ADN-në për t’iu mbyllur gojërat për të kundërshtuar publikisht me fakte se nuk është biri i Musliut?! /BotaSot/