Gjendet një trup i pajetë në lumin Drin, dyshohet për vdekje të dyshimtë

PRIZREN– Një trup i pajetë është gjendur këtë të dielë në lumin Drini i Bardhë në Prizren. Deri më tani Policia e ka cilësuar rastin si ‘vdekje e dyshimtë’ dhe ka nisur hetimet por ende në një pistë konkrete.

Raportohet se dy dëshmitarë, meshkuj kosovarë kanë informuar se për deri sa ishin duke peshkuar kishin hasur në një trup të njeriut të vdekur. Trupi ëeshtë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Po hetohet ngjarja./Limit.al