Futbollisti portugez pak ditë më parë është bërë personi i parë në botë që arrin numrin e 400 milionë ndjekësve në Instagram.

Ronaldo u bë personi i parë që arriti 400 milionë ndjekës menjëherë pas ditëlindjes së tij të 37-të të shtunën.
Ai tani ka afro 100 milionë ndjekës më shumë se rivalja e tij më e afërt, Kylie Jenner, e cila ka rreth 309 milionë.

Sipas ekspertëve të basteve OLGB, Ronaldo mund të fitojë 1.72 milionë funte për postim të sponsorizuar.

Kjo është më shumë se trefishi i pagës së raportuar të tij javore prej rreth 480,000 £ në Old Trafford.

37-vjeçari, ka arritur suksese të shumta në karrierën e tij dhe duke bërë që ai të jetë i preferuari i shumë fansave të futbollit.
18:34 | 9 Shkurt 2022
Futbollisti portugez pak ditë më parë është bërë personi i parë në botë që arrin numrin e 400 milionë ndjekësve në Instagram.

Ronaldo u bë personi i parë që arriti 400 milionë ndjekës menjëherë pas ditëlindjes së tij të 37-të të shtunën, transmeton lajmi.net.

Ai tani ka afro 100 milionë ndjekës më shumë se rivalja e tij më e afërt, Kylie Jenner, e cila ka rreth 309 milionë.

Sipas ekspertëve të basteve OLGB, Ronaldo mund të fitojë 1.72 milionë funte për postim të sponsorizuar.

Kjo është më shumë se trefishi i pagës së raportuar të tij javore prej rreth 480,000 £ në Old Trafford.

37-vjeçari, ka arritur suksese të shumta në karrierën e tij dhe duke bërë që ai të jetë i preferuari i shumë fansave të futbollit.